Termín semináře IMPLANTOLOGIE 2016

7. září 2015

Výroční odborný seminář LASAK – 2O let vám přinášíme novinky z oboru

Lobkowiczký palác

V roce 2016 bude společnost LASAK pořádat již dvacátý ročník odborného semináře IMPLANTOLOGIE.

O své zkušenosti se s vámi podělí přední španělský ústní a maxilofaciální chirurg Dr. Arturo Bilbao Alonso, Ph.D., Ph.D., který ve své dosavadní dvacetileté praxi kombinuje klinickou praxi s lektorskou činností na univerzitě v Santiago de Compostela. Dalším přednášejícím bude prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc., z Implantologického centra v Hradci Králové, jeden z průkopníků moderní implantologie v ČR, který se společností LASAK spolupracuje již od jejího založení a jehož počet zaimplantovaných dentálních implantátů se blíží ke třiceti tisícům. Těžištěm zájmu předního německého parodontologa a implantologa Dr. Stefana Fickla, Ph.D., z univerzitní nemocnice ve Würzburgu je rozdílný přístup v ošetření měkkých tkání v estetické a funkční zóně s přihlédnutím k možným komplikacím a speciálním případům.

V příštím roce společnost LASAK oslaví pětadvacáté výročí od svého založení a budeme rádi, když u toho budete s námi.

Seminář IMPLANTOLOGIE 2016 bude tedy ve znamení dvojitého výročí. U této významné příležitosti jsme změnili formát i místo konání semináře.

Dovolujeme si vás pozvat na odborný seminář IMPLANTOLOGIE 2016 do reprezentativních prostor Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě v pátek 15. dubna 2016. Předpokládané zahájení odborného programu bude ve 13.30 hod., poté bude od 19.00 hod. následovat koktejl pro všechny účastníky semináře, jehož součástí bude také možnost prohlídky soukromého muzea s uměleckými sbírkami rodiny Lobkowiczů.

Historie Lobkowiczkého paláce

Lobkowiczký palác na Pražském hradě je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek v České republice a jedinou soukromou budovou v areálu Pražského hradu.
Lobkowiczký palác byl postaven ve druhé polovině 16. století českým šlechticem Jaroslavem z Pernštejna (1528–1569). Brzy přešel do vlastnictví jeho bratra Vratislava (1530–1582), který zastával významný post kancléře Království českého. Vratislavova manželka Maria Maximiliana Manrique de Lara y Mendoza, pocházející ze Španělska, s sebou do Čech přivezla slavnou sošku Pražského Jezulátka, která je známá zázračnou léčivou silou. Její dcera Polyxena (1566–1642) sošku darovala kostelu Panny Marie Vítězné, kde je vystavena. Palác přešel do majetku rodiny Lobkowiczů prostřednictvím sňatku Polyxeny se Zdeňkem Vojtěchem Popelem, prvním knížetem z Lobkowicz (1568–1628). V průběhu staletí se stal dějištěm a jeho majitelé svědky významných historických událostí.
Po porážce protestantské frakce v bitvě na Bílé hoře roku 1620 upevnil katolický rod Lobkowiczů své mocenské postavení na další tři století. Lobkowiczký palác získal formálnější a významnější postavení a sloužil rodině především jako pražská rezidence pro slavnostní, společenská a politická setkání. Po třicetileté válce byla provedena významná barokní přestavba a byly vybudovány bohatě zdobené barokní sály. Palác byl přestavěn v italském stylu, který je dodnes patrný např. v Císařském sále, jehož zdi jsou zdobeny freskami, iluzionistickými malbami soch císařů, geometrickými obrazci, květinovými a dalšími zdobnými motivy. Další příklady italského vlivu lze nalézt i v Koncertním a Balkónovém sále, jejichž štukové stropy krášlí fresky od F. V. Harovníka.
Rodina Lobkowiczů se opět stala právoplatným majitelem paláce až v roce 2002, poté co jí byl ve 20. století dvakrát zkonfiskován – poprvé nacisty a podruhé komunistickým režimem. Veřejnosti byl palác zpřístupněn po pěti letech příprav a nezbytného restaurování. Lobkowiczká umělecká sbírka bývá považována za největší a nejstarší původními majiteli dodnes vlastněnou uměleckou sbírku v České republice. Je též označována za jednu z nejvýznamnějších ve střední Evropě.

Registrace na seminář byla z důvodu naplnění kapacity uzavřena

 

Prezentace posterů

Všechny účastníky zveme k prezentaci posterů. V případě zájmu o účast v posterové sekci zašlete název, jména autorů, pracoviště a krátký abstrakt na e-mail info@lasak.cz do 1. března 2016. Kapacita historických prostor k vystavení posterů je omezená, proto přihlášku zašlete prosím včas. Hotové postery bude třeba dodat nejpozději 25. března 2016. Pro prezentující posterů je vstup volný, tisk posterů zajistí pořadatel.

Těšíme se na setkání.